Antiaging Bütünsel Yaklaşım Yüz Gençleştirme

Antiaging Bütünsel Yaklaşım Yüz Gençleştirme

Yıllar geçtikçe kişiden kişiye değişen yaşlanmış yüz, çok çeşitli sebepler içermektedir. Göz kapaklarının düşüklüğü, göz torbaları, gıdı oluşumu, kollajen liflerde zamanla azalma ile nemini kaybeden ve sarkan yanaklar, alın çizgileri kaz ayakları denilen göz kenarında oluşan kırışıklar, burun kenarlarında oluşan oluklar, çene selüliti ve marionette çizgileri dediğimiz çenede oluşan çizgilenmeler. Oluşan bu değişiklere karşı durabilmek daha genç ve diri gözükebilmek her insanın arzusudur. Antiaging dediğimiz çeşitli uygulamalarla yüzde daha genç görünüme bütünsel yaklaşımla çeşitli uygulamalar yaparak ulaşabiliriz. Yaşlılık yaş alma ile birlikte süregelen bir durumdur. Bu yüzden belirli aralıklarla yaşlılığa karşı düzenli önemler almak yaşlı görünmeyi önlemek adına yapılmalıdır.

Yüz'e Bütünsel YaklaşımÇeşitli sebeplerle cildimizde hızlı yaşlanma yaşlı görünüm oluşabilir. Özellikle başta güneş ışınları olmak üzere yanlış beslenme alışkanlığı sigara alkol etkilemektedir. Bunun yanında yaş zaman genetiksel faktörler yerçekimi olmak üzere kaçınılmaz faktörlerde yaşlanmayı hızlandırır. Dolayısıyla yüze bütünsel yaklaşım oluşan kırışıklar sarkmalar lekelenmeler torbalanmalar ve cildin neminde azalma, tüm bu oluşan sonuçlarla birlikte mücadele daha etkin sonuçlar verecektir.

Birçok insan antiaging de cerrahisiz yöntemleri tercih etmektedir. Özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarında botox uygulamaları ile kırışıkların derinleşmesini durdurabiliriz. İleri seviyelerde derin kırışıklar başlamadan önce uygulanması ileri vadede, botox ile tek başına etkin sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Göz kapağı zamanla yer çekimi etkisi ile çökmesi oluşan yorgun görünümü cerrahisiz yöntemi olan plexr ile hasta açısından oldukça kolay olan uygulama ile ortadan kaldırabiliyoruz.
Göz altı oluşan torbalanmaları ve yanaklarda oluşan sarkmalar oldukça yorgun ve yaşlı yüz imajı vermektedir. Çeşitli dolgu maddeleri göz altı ışık dolgularıyla özellikle tüm yüze bütünsel yaklaşıp dolgu uygulamaları ile bu görünüm ortadan kaldırılmış daha doğal ve taze görünüm sağlanmış olur. Çoğu kadın dolgun dudaklarla kendini daha güvende hissedecektir. Dudak dolgusu uygulamaları küçük dokunuşlarla daha dolgun diri dudaklara sahip olunabilmektedir.

Yanaklarda sarkmalar azalmış kollajen sentezi ve azalan nem dengesi; çeşitli ip tedavileri ile asılma işlemi yapılarak sarkma engellenir ayrıca kök hücre veya PRP hyalurinik asit katkısıyla cildin nem dengesi ve canlı görünümü tekrar kazandırılmış olacaktır. Aralıklarla somon DNA aşısı ve mezoterapiler uzun vadede genç görünüm destekleyecektir.
Oluşan çene altı yağ birikimi gıdı oluşumu boynun güzel görünümünü ortadan kaldıracaktır. Bunun için lipoliz iğneleri dediğimiz deoksikolat enjeksiyonu ile biriken yağlanmalardan kurtulunmuş olacaktır.