PRP - Nişantaşı Beşiktaş Fulya

P.R.P.

PRP tüpler içerisinde kanın etkin bir şekilde ayrışmasını sağlayacak, mümkün oldukça fazla plateleti plazma kısmında toplayacak nitelikte bir ayrıştırıcı jel (seperator jel) ve antikoagülan madde bulunmaktadır. Ayrıca CACl, batroksobin veya trombin gibi maddelerin ilavesi ile de PRP tedavileri yapılmaktadır. Bu maddelere de aktivatör denmektedir. Ne var ki, son dönemde yapılan bilimsel çalışmalar göstermiştir ki bu tarz aktivatörlere ihtiyaç duyulmamaktadır; klinik çalışmalar neticesinde 3 aylık dönem sonucunda tedavi sonuçları bakımından herhangi bir farklılık görülmediğini ileri süren çalışmalar bulunmaktadır. Etkin bir PRP uygulamasından 2 hafta sonra etkileri gözlemlenmeye başlar, 2. Ay sonunda oldukça belirgin hale gelir ve iyileşme 6. Ayın sonuna kadar devam eder. PRP ile elde edilen plazmaya CaCl ilavesi ile dolgu etkisi de sağlanabilmekte ayrıca ortopedik rahatsızlıkların tedavisinde CaCl ilavesi ile daha verimli sonuçlar alınmaktadır. Yine hyaluronik asit içeren PRP tüplerde bulunmaktadır; PRP ve dolgu tedavisi birlikte sunulabilmektedir.


Etkin PRP Tedavilerinde, PRP uygulaması öncesi ilgili dokuda, kan dolaşımını hızlandırması ve ilgili plazmanın etkin dağılımını arttırmak adına dermaroller uygulaması (mikroiğneleme tedavisi) önerilmektedir.

PRP uygulamaları yine mezoterapi ile kombine edildiğinde oldukça güzel sonuçlar alınmaktadır. PRP uygulamasından 15 gün sonra; haftada 1 seans olacak şekilde 4-6 seanslık mezoterapi tedavisi ile desteklenmesi (özellikle saç ve antiaging amaçlı uygulamalarda) önerilmektedir.

Ayrıca saç ekimleri öncesinde ve sonrasında PRP tedavileri ile desteklendiğinde, daha güçlü ve sağlıklı saçlar elde edildiği bilinmektedir.

P.R.P. Hakkında Herşey